Чи можливо позбутись діастазу?

Діастаз зустрічається як у жінок, так і в чоловіків. Як тренеру проводити безпечні та ефективні заняття для клієнтів із цією проблемою? Розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Юлія Мкадмі.

Діастаз після вагітності

Діастаз — це розходження прямих м’язів живота. Звичайно, найпопулярніша його причина — це вагітність. І в цьому разі діастазу можна позбутись. Адже жіночий організм поступово готується до пологів, виробляє гормон, що розм’якшує зв’язки та сухожилля. Після пологів кількість гормону зменшується та, при правильному підході в тренуваннях, діастаз зникає.

Завдяки заняттям ми можемо налагодити роботу м’язів кору, щоб у майбутньому забезпечити підтримку внутрішніх органів, виправити поставу та в цілому покращити самопочуття людини.

Причини виникнення діастазу у чоловіків та жінок, що не вагітніли

Існує дві теорії походження діастазу:

– слабкі м’язи живота;

– слабкий м’язовий тонус усього тіла.

В основі двох теорій — неправильний перерозподіл м’язового тонусу по тілу. Що це означає? М’язи живота перестають виконувати свою функцію. У результаті перенавантажуються м’язи попереку, плечового поясу тощо.

Це глобальна проблема, що з часом провокує біль у суглобах і дегенеративні зміни. Зрештою діастаз впливає на якість всього життя.

Чому виникає діастаз

Основні причини: 

– ожиріння;

– вправи з надмірною вагою.

У цих випадках діастаз — це майже незворотний процес як у жінок, так і в чоловіків. Тому тренер має знати, як правильно працювати з м’язами кору та м’язовим тонусом, щоб діастаз не переріс у грижу живота та інші патології.

Що запитати в клієнта з діастазом перед початком тренувань?

Тренеру бажано мати анкету кожного клієнта для збору анамнезу перед першим заняттям. У жінок після вагітності ми питаємо:

– скільки було вагітностей;

– коли були останні пологи;

– чи всі вагітності закінчилися пологами;

– скільки пройшло часу між вагітностями.

Якщо ваш клієнт чоловік або жінка, що ніколи не була вагітною, дізнаємося фітнес-історію та причини виникнення діастазу.

Найважливіше, що тренеру потрібно побачити — результати медичного обстеження та висновок лікаря, де описана стадія діастазу, розходження в сантиметрах і стан білої лінії живота. Якщо цього висновку немає — відправляємо клієнта на УЗД.

Тренування при діастазі мають бути особливо продуманими та обережними, щоб не нашкодити клієнту. Є 3 стадії й під кожну формується конкретна програма. Про це та інші нюанси тренування клієнтів з подібною проблемою поговоримо на воркшопі «Діастаз». Переходьте на сайт, щоб ознайомитися з програмою. 

Найближчий тренінг

25 - 26 Травня Київ

«Дитячий фітнес» (7-11 років)

Детальніше
25 - 26 Травня Київ

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль І / модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

Інші новини

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"