Вважається, що тай-бо — це один із найінтенсивніших напрямів фітнесу. Як визначити рівень клієнтів, що прийшли на тренування, та бути впевненим, що вони витримають навантаження? Розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Христина Глушкова.
Як працювати з новачками в тай-бо
Зазвичай тренери мають справу з новачками, коли починають тренувати групу з нуля. Або коли нові клієнти приходять у групу вже підготовлених людей. Що робити в кожному з випадків?
1. Якщо група складається з новачків
Ваша головна задача — адаптувати людей, які ніколи не займалися єдиноборствами, до нових рухів. А потім поступово збільшувати навантаження.
2. Якщо новачок прийшов у групу, що вже підтримує певний рівень складності
Нові люди зазвичай відчувають дискомфорт у вже сформованій групі. Тож перед тренером дві задачі:
– познайомитися з клієнтом, попередити про інтенсивність навантаження, проговорити, що за потреби можна зупинитись або піти з тренування;
– адаптувати людину до рівня основної групи.
Як бачите, в обох випадках найважливішу роль відіграє адаптація.
Що робити, якщо в клієнта низький рівень фізичної підготовки?
Оскільки тай-бо — це здебільшого робота з групою, ми не маємо можливості провести тестування. Але тренер обов’язково має познайомитися з новою людиною, дізнатися про досвід у тренуваннях, травми та загальний стан здоров’я.
Якщо з’ясовується, що клієнт зовсім новачок у фітнесі та має низький рівень фізичної підготовки, можна запропонувати пройти спочатку курс іншого напряму меншої інтенсивності. Адже тай-бо — це дуже інтенсивне навантаження, яке навряд чи підійде непідготовленій людині.
Як у тай-бо знижувати або підвищувати рівень навантаження
Заняття триває 55 хвилин. За цей час тренер має розподілити навантаження так, щоб клієнти витримали все тренування. Перш за все це буде різний темп музики для групи новачків та групи підготовлених клієнтів. А також:
- для групи з низьким рівнем підготовки:
- короткі комбінації та зв’язки;
- рухи в сагітальній і фронтальній площинах у фронтальній та бойовій стійках;
- стаціонарна робота без стрибків та проходів.
- для групи, що вже має досвід тренувань із тай-бо:
- довгі комбінації та зв’язки;
- рухи в різних площинах та обертання на 360 градусів;
- ускладнені удари та пересування зі складнішою координацією.
Важливо приділяти багато часу та уваги техніці, коли ви працюєте з новачками: стійки, удари, площини, м’язи, що вмикаються в роботу, й т.д. Для цього ми використовуємо певні методи для відпрацювання техніки. Якраз про це й не тільки будемо говорити на тренінгу «Тай-бо/Tae-bo». Переходьте на сайт, щоб ознайомитися з наповненням тренінгу.