Wellness-тестування композиційного складу тіла — must have сучасного тренера

Вага тіла — важливий, але не єдиний параметр. Зовнішній вигляд і здоров’я в більшою мірою залежать від співвідношення кількості жирової та м’язової тканини в організмі. Як його визначити?

За допомогою тестування композиційного складу тіла. Воно дозволяє:

 • розпізнати тенденції в зміні складу тіла;
 • визначити позитивні чи негативні зміни в складі тіла відносно ваги;
 • оцінити й видати точні значення кількості жирових відкладень та м’язової тканини в організмі;
 • правильно поставити цілі з клієнтом.

Про особливості й вигоди wellness-тестування для тренера й нутриціолога в роботі з клієнтами розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Наталя Місевра.

Навіщо визначати склад тіла клієнта

Дослідження показали, що склад тіла прямо пов’язаний зі здоров’ям. Нормальний баланс жиру в організмі позитивно впливає на здоров’я та довголіття. Надлишок жиру відносно м’язової маси тіла збільшує ризик супутніх зайвій вазі захворювань.

Комплексно оцінюючи склад тіла клієнта, ви:

 • отримаєте вихідні дані, щоб розробити спеціальні рекомендації щодо індивідуальної потреби зниження чи збільшення маси тіла;
 • оціните ефективність тренувального процесу й будете прогнозувати спортивні результати;
 • зможете прогнозувати ризик розвитку супутніх зайвій вазі захворювань. 

Ви покажете клієнту значення відсотку підшкірного жиру, щоб він краще розумів стан свого здоров’я та форму, в якій знаходиться. Розуміючи співвідношення основних параметрів організму, ви поставите конкретні задачі для їх покращення й досягнете поставленої мети з корекції ваги та фігури.

Як проводять wellness-тестування

Wellness-тестування визначає основні цільові показники організму найбільш прийнятними способами.

Біоелектричний імпеданс

Золотий стандарт вимірювання складу тіла. Ви визначите його безпечно й точно на основі даних антропометричних вимірювань та вимірювань електричного опору тіла.

Через тіло пропускають слабкий електричний заряд та вимірюють опір — імпеданс. Це дає уявлення про загальний вміст води в організмі. Оскільки вода міститься в основному в крові, м’язах, нервах і кістках, з її допомогою підраховують безжирову масу тіла. Потім віднімають від загальної маси тіла й отримують масу жиру в організмі.

Біоімпедансометрію вважають більш точним методом, ніж підрахунок індексу маси тіла (ІМТ). Вона враховує не лише зріст і вагу, але й співвідношення жирової та безжирової маси. Таке тестування показує відмінність між вмістом жиру в організмі та збільшенням маси тіла завдяки м’язам.

Тестування дозволяє дізнатись наступні параметри:

 • відсоток підшкірно-жирового компонента в організмі;
 • кількість безжирової (м’язової) маси в організмі;
 • кількість рідини в організмі;
 • кількість вісцерального жиру в організмі;
 • швидкість основного обміну речовин (ккал);
 • та ін.

Каліперометрія

Це антропометричний метод вимірювання товщини підшкірно-жирових складок на певних ділянках тіла. Його виконують за допомогою спеціальних пристроїв — каліперів. За сумою результату розраховують відсотковий вміст жирового компонента в тілі.

Визначення складу тіла за товщиною шкірних складок — найбільш розповсюджений метод.

Як використовувати результати тестування

Правильно інтерпретуючи результати тестування композиційного складу тіла, ви на ранніх етапах виявите неправильний баланс і своєчасно вживатимете заходи для покращення здоров’я, самопочуття, зовнішнього вигляду й фігури.

Для різних цілей застосовують різні стандарти вмісту жиру в тілі. Якщо клієнт бажає збільшити силу й об’єм м’язової маси, слідкуйте за графами «безжирова маса тіла» та «жирова маса тіла». Так ви переконаєтесь, що безжирова маса тіла збільшується без суттєвого збільшення жирової маси тіла.

Якщо клієнт бажає знизити вагу, слідкуйте за графою «жирова маса тіла». Також контролюйте можливі зміни безжирової маси тіла. Якщо її втрати стають занадто різкими, вживайте коригувальні заходи.

На основі даних тестування, ви складете індивідуальний план харчування й підберете необхідні фізичні вправи.

Wellness-тестування бажано проводити й для контролю ефективності дієти — ви знатимете, завдяки чому відбувається динаміка ваги. Повторні спостереження за параметрами демонструють цільові зміни в складі тіла відносно загальної ваги та допомагають своєчасно коригувати дієту й тренування. Тому слід уважно спостерігати за тенденціями.

Регулярні заміри показників на вагах-аналізаторах мотивують клієнтів слідкувати за складом тіла, відмовлятися від шкідливих звичок, правильно харчуватися, виконувати фізичні вправи й вести здоровий спосіб життя.

Постановка цілі допомагає швидше досягти результату та є основою для складання програм корекції ваги.

Проводити тестування композиційного складу тіла різними методами та правильно інтерпретувати результати ви навчитесь на тренінгу «Wellness-тестування — інструмент тренера й нутриціолога». Щоб дізнатись більше інформації або залишити заявку на участь, переходьте за посиланням

Найближчий тренінг

25 - 26 Травня Київ

«Дитячий фітнес» (7-11 років)

Детальніше
25 - 26 Травня Київ

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль І / модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

Академія Фітнесу — Україна, wellness-тестування, нутриціологія