З чого починається пілатес

Пілатес суттєво відрізняється від інших напрямів фітнесу. Що важливо знати тренеру та з чого почати знайомство з пілатесом, розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Ганна Машовець.

Принципи пілатесу

Пілатес — це система вправ, яка розвиває основні фізичні якості та покращує поставу за допомогою власного тіла. При цьому тренування відбувається в гармонії з душею та розумом. Напрям заснував Джозеф Пілатес, і в процесі розробки він спирався на певні принципи. Ось три найфундаментальніших із них:

– Здоров’я всього тіла.
Баланс між розвитком тіла, розуму та духу в повній взаємодії між собою. Все має бути в гармонії: робота, відпочинок, релаксація, світло, їжа, гігієна, сон і т.д.

– Орієнтація на цілісність всього тіла.

Пілатес — це про дисципліну. Про створення умов й організування свого часу так, щоб встигати розвиватися фізично та розумово. Наприклад, популярні фрази серед клієнтів: «Я вже 3 роки не був у відпустці», «Я не встигаю поїсти», «Я мало сплю, бо в мене багато справ» — це не про цілісне здоров’я.

– Дихання.
Повноцінне дихання — внутрішній душ людини. Коли ми народжуємося, робимо перший вдих, коли помираємо — останній видих. Тому дихання — це дуже важлива частина функціонування всього тіла. Якщо ми навчимося дихати правильно, то зможемо фізично та психологічно зцілюватися й відновлюватися.

Пілатес — це не просто вправи. Це усвідомлення та контроль кожного руху тіла.

Що відбувається під час пілатесу

Коли ми усвідомлюємо та відчуваємо своє тіло, воно починає гармонійно працювати. Всі рухи стають більш ефективними та безпечними для нашого організму, а ми довше зберігаємо свою функціональність. Стаємо більш рухливими, гнучкими та витривалими. А це покращує якість нашого життя та дозволяє проживати старість, а не доживати свій вік із болем та дискомфортом.

Як проявляється свідомість під час тренування? Ми відчуваємо себе в просторі та при зміні положення усвідомлюємо, що саме відбувається з нашим тілом.

Щоб зрозуміти це повною мірою, потрібно ознайомитися з іншими принципами пілатесу: концентрацією, центруванням, осьовим витягуванням, контролем, візуалізацією, точністю, безперервністю та регулярністю.

З чого почати інструктору, який планує проводити тренування з пілатесу

З навчання. А після можна починати працювати. І насамперед над собою.

Щоб ефективно проводити тренування з пілатесу, вам потрібно вивчити:
– що таке пілатес, які в нього принципи, як вони працюють;

– які є вправи та на що вони спрямовані;
– яким є нейтральне положення хребта, особливості дихання;
– анатомію, біомеханіку та фізіологію людини.

Крім правильного виконання важливо знати, як рухатися свідомо та підконтрольно, правильно дихати та розуміти, як гармонізувати всі сфери життя.

Саме це ви дізнаєтесь на тренінгу  «Пілатес, вправи на маті / Pilates Mat Work. Рівень I». Переходьте до розділу з розкладом, щоб дізнатись про наповнення та дату тренінгу.

Найближчий тренінг

01 Березня Львів

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше
01 Березня Online

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"