Чим проведення тренування з пілатесу відрізняється від інших напрямів

У фітнесі є багато напрямів і кожен із них має свою специфіку та підводне каміння. До чого готуватись інструкторам, які хочуть проводити тренування з пілатесу? Розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Юлія Мкадмі.

Особливості пілатесу

За структурою тренування пілатес має ті самі складові, що й інші напрями фітнесу: розминка, основна частина та заминка. Але є декілька важливих нюансів, які кардинально вирізняють пілатес.

1) Заняття краще починати за 10-15 хвилин до початку офіційного старту. Це можливість познайомитись із клієнтами та повноцінно підготуватись до заняття.

2) Все тренування базується на принципах пілатесу. Ми говоримо про них не лише на семінарах, але й на заняттях. Це дає нам можливість глибше відчути сутність методики та її складових. Такий підхід забезпечує більш усвідомлене тренування клієнта.

3) Розміщення клієнтів по залу. Заняття для початківців та клієнтів із високим рівнем відрізняються не лише складністю вправ і швидкістю, але й розміщенням у залі. Це дозволить інструктору провести заняття з пілатесу максимально ефективно з погляду переміщень, приділення уваги клієнтам і можливостям передпоказу.

4) Програма заняття має бути завчасно продумана та складена.

Основна проблема під час тренувань із пілатесу — простій між вправами. Важливо заздалегідь продумати послідовність вправ та підготувати обладнання, щоб максимум часу пішло саме на розв’язання поставлених задач.

Як бачите, більшість особливостей базується на базових принципах пілатесу, рівні майстерності інструктора та підготовки клієнта.

Основна відмінність пілатесу від інших напрямів

У пілатесі ваша головна задача — керувати та організовувати групу завдяки голосовим командам. Важливо вийти на той рівень майстерності, коли ви можете пояснити будь-яку вправу коротко та чітко. І майже не використовувати її передпоказ.

Для цього інструктору потрібно:

– розуміти, що групове заняття — це не самопрактика;

– знати різні рівні кьюінгу та розуміти, коли їх використовувати;

– розуміти особливості складання програми занять для клієнтів із різними вихідними даними: фізичний стан, рівень підготовки, фітнес-історія, історія хвороб та здоров’я й т.д.; 

– знати, як донести до клієнтів коректне виконання вправ: коригування положення, звернення, дотик та ін.;

– самому залишатися свідомим та вчити бути свідомими клієнтів.

Чому так важливо розказувати, а не показувати

Найчастіше на групових заняттях із пілатесу клієнти бажають просто повторювати вправи. Завдання інструктора з пілатесу — допомогти клієнту розібратися, як це працює насправді. Занурити людину у світ усвідомленого тренінгу та «самопізнання». Тому так важливо бачити та контролювати процес тренування не через відображення в дзеркалі. Найвищий рівень професіоналізму — провести заняття, майже не показуючи вправи.

Нюанси роботи з обладнанням у пілатесі

Використовувати обладнання треба ефективно щодо часу та техніки. Важливо, щоб на зміну положення та застосування обладнання витрачалось якомога менше часу. Для цього потрібно:
– перемістити потрібне спорядження до клієнтів перед початком заняття;

– використовувати ту кількість обладнання, яка допоможе отримати потрібний результат залежно від поставлених задач.

Детальніше про речові модулі, що допоможуть відчути кожну вправу, структуру занять і спорядження поговоримо на воркшопі «Методика проведення уроку з пілатесу». Переходьте за посиланням, щоб ознайомитися з програмою.

Найближчий тренінг

22 - 24 Травня Львів

Силовий тренінг в групових програмах. Функціональний, інтервальний і кругової формати занять (ОНЛАЙН)

Детальніше
22 - 24 Травня Online

Силовий тренінг в групових програмах. Функціональний, інтервальний і кругової формати занять (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"