Як регулювати навантаження у функціональному груповому тренінгу

Основна перевага функціонального тренінгу — заняття без додаткового обладнання. Але в тренерів часто виникає питання: як ускладнювати або спрощувати навантаження? Про це розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Христина Глушкова.

Основна ідея функціонального тренінгу

Основна мета цього виду тренування — створення красивого функціонального, а отже, й здорового тіла. Це готовність людини до всього різноманіття фізичних навантажень, з якими доводиться зустрічатися щоденно в побутовому житті. Через базові вправи ми закладаємо правильний стереотип руху, що вдосконалює функції опорно-рухового апарату. І одночасно розвиваємо 5 фізичних якостей, які необхідні кожній людині.

Функціональний тренінг — один із найінтенсивніших напрямів, який підходить людям із середньою та високою підготовкою. Тому перед початком занять тренеру варто запевнитись, що клієнт може виконувати всі рухи правильно. Якщо ні, рекомендуємо клієнтам-новачкам спочатку піти на силовий тренінг, щоб поставити правильну техніку базових рухів: присідань, планки, віджимань і т.д. І тільки потім повертаємось до функціонального тренінгу.

Як полегшити або ускладнити тренування

Можна виділити такі способи:

– Зміна темпу музики — зниження темпу дає можливість клієнтам більше контролювати техніку та зосередитися на відчуттях груп м’язів, які працюють. А також допоможе поступово розвинути координацію, оскільки клієнти встигають думати про послідовність рухів.

– Методи розкладки — одним методом можна полегшити розучування однієї й тієї ж зв’язки. А іншим — ускладнити завдяки багатоповторності рухів та координаційним можливостям.

– Використання комбінацій на 16 рахунків при розучуванні зв’язки та поступове ускладнення до 32 і вище – дає можливість полегшити запам’ятовування зв’язки, не викликаючи стрес у клієнтів на тренуванні. А також дозволить поступово розвивати фізичні якості тіла.

– Рухи у всіх функціональних площинах — використання складніших варіацій базових рухів у всіх площинах, зміна точок опори, додавання пліометрики тощо дозволить безмежно підвищувати рівень навантаження, якщо це необхідно. Головне — дотримуватися техніки безпеки виконання рухів.

Також можна використовувати додаткове обладнання: бодібари, мʼячі, степ-платформи й т.д. Це може як полегшити, так і ускладнити тренування. Але тренер має чітко продумати використання інвентарю, щоб не втратити техніку виконання рухів та дотримуватись усіх принципів проведення функціонального тренінгу.

Детальніше про алгоритми ускладнення та побудову функціональних тренувань поговоримо на тренінгу «Функціональний тренінг у групових програмах». Переходьте на сайт, щоб ознайомитися з програмою. 

Найближчий тренінг

11 - 12 Вересня Одеса

«Стретчинг, розтяжка / Stretching». Модуль ІІ (ОНЛАЙН)

Детальніше
11 - 12 Вересня Київ

«Стретчинг, розтяжка / Stretching». Модуль ІІ (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"