Правила кьюінгу на груповому силовому тренуванні

Чому тренеру важливо мати навички кьюінгу та чим це допомагає під час групового тренінгу? Розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Жанна Молокуцко.

Що таке кьюінг і навіщо він потрібен тренеру

Кьюінг — це команди голосом, жестами або тілом, що допомагають тренеру проводити групове тренування максимально комфортно та ефективно для клієнтів.

Люди не завжди розуміють, як виконувати вправу навіть після пояснення тренера. Або їм здається, що вони все роблять правильно, але це не так. У таких випадках нам і допомагає кьюінг. Адже завдяки йому можна:

– прийняти правильне вихідне положення;

– скоординувати дихання;

– тримати тіло в правильному положенні;

– утримувати темп;

– контролювати технічні моменти вправ;

– знизити ймовірність травмування.

Також кьюінг допомагає підтримувати роботу всієї групи, якщо вам потрібно відволіктися на техніку однієї конкретної людини, в якої щось не виходить.

Кьюінг — це необхідна для групових тренувань навичка. Без неї неможливо ефективно управляти всім процесом і проводити заняття, що принесуть клієнтам результат і задоволення.

Які бувають види кьюінгу

Розділяють 2 основні види:

– Голос — коли ми промовляємо команду та підказки щодо положення, дихання, техніки. У силових групових заняттях найчастіше використовуємо саме його.

– Жести — коли ми позначаємо темп, напрямок руху, кількість вправ і зворотний відлік.

Також можуть бути допоміжні команди тілом. Тренер показує правильну техніку й можливі помилки на собі та працює одночасно з клієнтами. Це служить візуальною проєкцією.

Всі ці види поєднуються між собою на кожному тренуванні та допомагають клієнту краще розуміти вправи, правильно їх виконувати та відчути зв’язок із тренером.

Правила кьюінгу

Їх небагато, але вони дуже важливі:

– Чіткі та лаконічні команди — щоб клієнт одразу розумів, що йому робити.

– Робота з музикою — це такий самий інструмент, як і кьюінг. Тому музика має бути не просто для настрою, а й для ефективної роботи.

– Завчасні підказки — якщо дати команду в останній момент, людина може запізнитися, почати нервувати, спіткнутись і втратити насолоду від заняття.

– Грамотна техніка — тренер має володіти технікою на відмінно, щоб клієнт відтворював правильні рухи.

– Обов’язкові пояснення — тренер має проговорювати, в яких суглобах відбувається рух, що люди при цьому мають відчувати, коли час розслабитись, а коли напружити м’язи.

Завдяки кьюінгу ми уникаємо можливих травм, допомагаємо клієнтам швидше адаптуватись до навантажень та одразу відчувати потрібні м’язи. Це базова навичка, яка необхідна кожному тренеру з групових занять. Вона допомагає не тільки проводити ефективні тренування, а й відрізнятися від інших тренерів, налагодити зв’язок із людьми та отримати більше клієнтів.
Детальніше про кьюінг і правильну техніку вправ поговоримо на тренінгу «Силовий тренінг у групових програмах. Функціональний, інтервальний та круговий формати занять». Переходьте на сайт, щоб ознайомитися з програмою.

Найближчий тренінг

26 Травня Одеса

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше
26 Травня Online

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"