Чому класичної анатомії недостатньо для пілатесу


Пілатес вчить наше тіло працювати зсередини назовні й підключати внутрішні м’язи, які зазвичай знаходяться в сплячому стані. Тому, щоб розуміти цей процес та проводити тренування професійно, потрібні знання з анатомії, фізіології та біомеханіки. Що саме потрібно знати, розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Юлія Мкадмі.

Принципи пілатесу

Пілатес — це чітка система, яка має свої принципи. Ось деякі з них, затверджені Pilates Method Alliance:

  1. Концентрація. В його основі «тіло, що думає». Тобто під час тренування ми блокуємо всі думки, фокусуючись на вправах. 

Скелетні м’язи — це єдиний вид м’язів, які скорочуються та приводять тіло в рух завдяки імпульсам від мозку. Відповідно якість і безпечність тренування буде залежати від вміння бути «тут і зараз», відключаючи думки про буденність. І таким чином керувати імпульсами, що йдуть із мозку до м’язів. 

  1. Дихання — це інструмент. Рух сприяє диханню, дихання сприяє руху.
  1. Центрування. Кожна вправа контролюється протидією м’язів черевної порожнини – м’язами power house. Вони складаються з:
  • джерела сили — тазова діафрагма, поперечний м’яз живота й багатороздільні м’язи поперекового відділу спини. Дехто додає до них клубово-поперековий і квадратний м’яз попереку;
  • поверхневих м’язів.

Ці м’язи потрібні, щоб балансувати або концентрувати область торса під час сидіння. Оскільки в більшості наших клієнтів малорухлива робота та спосіб життя, їм необхідні тренування. А вправи з пілатесу покращують поставу, самопочуття та якість життя.

  1. Контрологія. У системі Pilates ми вчимося контролювати м’язи живота, а потім виконуємо серію складніших вправ. Контроль потрібен, щоб не перевищити рівень своїх можливостей.

Це лише чотири з дев’яти принципів. І вони добре показують, наскільки важливо знати біомеханіку та анатомію всіх залучених м’язів, щоб контролювати їх під час тренування.

Також для розуміння методики пілатесу потрібно знати:


– що таке правильне положення та вирівнювання;
– яким є анатомічне положення тіла;
– які є площини та як у них працювати;
– що відбувається під час руху в суглобах.

Як проводити ефективні тренування з пілатесу

Розуміючи роботу м’язів, тренер буде знати, як працює людське тіло, та зможе побудувати ефективну програму тренувань із пілатесу. Вивчивши їх анатомію, ви зможете донести своїм клієнтам, як покращувати кровообіг в органах малого таза та черевної порожнини, допомагати собі в процесі дихання, підтримувати правильну поставу та положення внутрішніх органів.

Тренування з пілатесу неможливо проводити за шаблоном. Адже ми всі різні, у нас різна постава, рівень гнучкості, контролю тощо. Знаючи анатомію та особливості людського тіла, ми можемо мати більше інструментів для роботи з різними людьми.

Якщо ви бажаєте досконало розібратися в потрібній для пілатесу анатомії, ґрунтовну інформацію ви отримаєте на тренінгу «Анатомія Pilates». Переходьте до розділу з розкладом, щоб дізнатись про наповнення та дату тренінгу. 

Найближчий тренінг

15 - 16 Червня Київ

Реабілітаційний тренінг. Фізична активність при міжхребцевих грижах.

Детальніше
18 Червня Online

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"