Дитячий фітнес: в чому користь для дитини і тонкощі роботи з дітьми

Часто у дітей можна зустріти «дефіцит руху» через тривале проведення часу за партами, телевізорами та гаджетами. До того ж неправильне харчування, нестача сну, схильність до стресу. Все це призводить до зниження імунітету, поганого самопочуття, порушення постави. Фізкультура в дитячому садку або школі не допомагає, а от дитячого фітнесу це під силу.

На заняттях фітнесом не оцінюють балами, як в навчальних закладах, або з точки зору перспективності високих олімпійських досягнень. Тут вона знайомиться з можливостями свого тіла і стає впевненим у собі.

Чим корисний дитячий фітнес

Фізичне здоров’я:

Опрацьовуються всі м’язи, що дозволяє тримати тіло в тонусі;

  • формується м’язовий корсет;
  • поліпшується координація рухів, рухливість суглобів, імунітет, обмін речовин, пластичність, спритність, швидкість і сила;
  • виправляється постава;
  • нормалізується робота серцево і нервової систем;
  • нормалізується маса тіла і сон.

Дитина вчиться керувати своїм тілом і починає любити спорт, що призведе до його активного способу життя і в майбутньому.

Соціальний аспект. Фітнес сприяє тому, щоб діти були комунікабельними і розкутими; допомагає навчитися взаємодіяти в колективі. Товариськість – важливий навик і запорука швидшого досягнення цілей.

Особистісний аспект. Заняття допомагають розвивати самодисципліну, логічне і просторове мислення, концентрацію, сприйняття, пам’ять, уява. Все це підвищує працездатність, а відповідно, і успішність, так як навчальний матеріал засвоюється швидше і легше. Дитячий фітнес розвиває і робить вище інтелектуальні здібності дитини.

У ранньому дитинстві важко усвідомити, що заняття спортом приносять користь, тому важливо, щоб батьки пояснили сенс тренувань. Розповісти, що заняття допоможуть стати здоровим, красивим і сильним можна на прикладі казкових героїв: хлопчикам – Мауглі, дівчаткам – гаечкой з «Чіп і Дейл».

Різновиди дитячого фітнесу

Фітнес для дітей – це не тільки корисно, а ще й цікаво. Існує багато його різновидів:

  • Для самих маленьких підійде груднічкової плавання. Воно сприяє якнайшвидшому фізичній і психомоторному розвитку малюків, забезпечує прискорене формування їх рухових умінь;
  • Аквааеробіка. Малюк вчиться плавати і пірнати;
  • Дітки + предки – програма для дітей від 1,5 до 3 років, спрямована на поліпшення координації та зміцнення м’язового корсету. Діти разом з батьками вчаться правильно тренуватися і освоювати руху;
  • Fitball-kids. Це гімнастика з різними м’ячами (звичайними, великим надувним, набивними);
  • Jumping-fitness. Стрибкові вправи на батутах;
  • Nia-children’s. Методика, що поєднує елементи танців, йоги, зв’язки зі східних оздоровчих гімнастик і прийомів бойових мистецтв;
  • Повітряна йога. Вправи виконуються в полотняних підвісах;
  • Йога. Базові елементи подаються в ігровій формі;
  • TRX-kids – тренінг зі спеціальним підвісним тренажером з петлями для дітей шкільного та підліткового віку.

Тренування проходять в групах 10-15 чоловік під керівництвом досвідченого тренера. А програми побудовані за віком з урахуванням особливостей організму в кожній категорії. Кількість занять на тиждень і їх тривалість також залежить від віку дитини:

  • 3-5 років (2 рази на тиждень, по 30 хвилин)

В основі тренувань – вправи на розтяжку, ігри на розвиток координації, асоціативні вправи, вправи на розвиток дрібної моторики. У цьому віці важливо залучити і зацікавити дітей.

  • 6-8 років (2 рази на тиждень, по 40 хвилин)

Додаються силові уроки на всі великі м’язові групи, вправи з власною вагою. Можна використовувати простий інвентар (м’ячі, обручі, барабанні палички, фітболи) і робити акцент на техніку виконання, давати маленьким фітнес-любителям функціональний тренінг.

  • 9-12 років (2-3 рази на тиждень, по 45 хвилин)

Широкий спектр вправ з гімнастичним і силовим обладнанням (легкі гантельки, гумки, м’ячі). До функціональному тренінгу додаються коригуючий і танцювальне спрямування.

  • 13-16 років (2-3 рази на тиждень, по 1 годині)

У цьому віці відбувається статеве дозрівання, з чим пов’язано активний розвиток скелета і м’язів. Прагнення швидше «стати дорослим» спрямовує підлітків в фітнес клуб, де вони займаються вже з тренажерами.

Структура тренування – це 3 частини: розминка, основна частина і емоційне відновлення і розслаблення.

Розминка включає загальнозміцнюючі вправи, які «розігрівають» м’язи і готують до основного навантаження.

В основній частині для діток до 5 років час на рухливі ігри та естафети (без оцінок «хто краще») становить від 50 до 30%. Поступово додаються вправи з інвентарем.

В кінці тренування з дітьми важливо емоційне відновлення і позитивний настрій. Сюди входить легка розтяжка, відновлення дихання і зняття напруги, психологічний релакс.

Протипоказань для дитячого фітнесу практично немає, так як заняття безпечні і травми малоймовірні. З урахуванням особливостей здоров’я потрібно вибирати різновид фітнесу: при астмі – відмовтеся від плавання на користь йоги, при проблемах з хребтом – замініть силові вправи на аквааеробіку. Кращу рекомендацію дадуть лікар і тренер.

Найближчий тренінг

24 Вересня Online

Воркшоп “BARRE. Складання комбінацій та послідовностей на прикладі роботи з гумовою стрічкою” (ОНЛАЙН)

Детальніше
24 Вересня Запоріжжя

Воркшоп “BARRE. Складання комбінацій та послідовностей на прикладі роботи з гумовою стрічкою” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"