Як повномасштабне вторгнення вплинуло на фітнес-індустрію у 2022-2023 роках

Події після 24 лютого 2022 року торкнулись всіх сфер нашого життя. «Академія Фітнесу — Україна» провела власне дослідження, щоб зрозуміти, як із того часу змінилися запити клієнтів і підхід тренерів. А також з’ясувала загальні зміни у фітнес-індустрії.

Хто брав участь у дослідженні

В опитуванні брали участь 104 людини, 88,5% з них тренери. Інші — власники спортивних клубів, менеджери з продажів та адміністратори.

Найпоширеніші фітнес-напрями, в яких працюють опитувані тренери — це:

– функціональний тренінг з обладнанням — 47,1%;

– групові тренування (тай-бо, силові тренування, степ-аеробіка) — 46,2%;

– тренування в тренажерному залі — 44,2%;

– стретчинг — 37,5%;

– пілатес — 26,9%;

– реабілітація — 21,2%.

Найменше в опитуванні тренерів з аквафітнесу, дитячого фітнесу та дієтології — до 12%.

Результати дослідження

Опитування показало, що більшість тренерів з 24 лютого 2022 року залишились у межах України — 63,5% у своєму місті, 12,5% переїхали в інше місто чи область. Переважна більшість — 90,1% тренерів вже відновили тренування. З них 50% повернулись до занять навесні 2022 року.

Рис. 1 Швидкість повернення до тренувань

56,7% тренерів стверджують, що клієнтів стало більше, ніж до повномасштабного вторгнення. А 60,6% з опитуваних підвищили вартість своїх послуг. Що ще змінилося?

Підвищення кваліфікації

59,6% тренерів підвищували кваліфікацію після повномасштабного вторгнення. При цьому ті, хто продовжив навчатися, закономірно збільшили свій заробіток і кількість клієнтів.

Рис. 2 Підвищення кваліфікації

До того ж половина тренерів опанували нові напрями фітнесу. 33,3% опитуваних засвоїли один новий напрям, 16,7% опанували додатково 2 та більше напрямів. Нічого не змінили 34,2% тренерів, а 17,6% тільки планують вивчати щось нове.

Новий підхід до тренувань

З 24 лютого 2022 року в більшості клієнтів змінились запити. Зараз актуальна реабілітація, емоційне розвантаження та розслаблення, відновлення фізичного та емоційного спокою. Тому тренерам довелося знаходити новий підхід:

– давати більше підтримки та особистого спілкування;

– підлаштовувати навантаження під рівень втоми та психологічного виснаження клієнтів;

– урізноманітнити тренування, стати універсальнішими.
Також більшість клієнтів і тренерів зараз віддають перевагу офлайн-тренуванням — 52%. 8,2% тренують тільки онлайн, а 39,8% поєднують обидва формати.

Рис. 3 Формат тренувань

Тренувати стало важче

Повномасштабне вторгнення вдарило по психоемоційному стану майже кожного з нас. Всі відчувають напругу через повітряні тривоги, ракетні атаки, новини та загальну небезпеку. Важко як клієнтам, так і тренерам. Тому 12,5% з опитуваних спеціалістів почали сумніватись, що фітнес — це їхня сфера. Інші 85,5% тренерів впевнені, що хочуть працювати саме в цій галузі.

Висновки

Аналіз відповідей показав, що більшість тренерів мають схожу ситуацію. А саме:

– багато спеціалістів втратили клієнтів, але натомість отримали нових;

– вартість послуг зросла, кількість клієнтів також;

– клієнти зараз потребують більш персонального та емпатичного підходу;

– тренери продовжують навчатися, підвищувати кваліфікацію й опановувати нові напрями.

Однак є й інша сторона — багато тренерів переїхали в інші міста чи країни та змушені починати з нуля. При тому, що всюди зараз висока конкуренція. До того ж підвищилась вартість оренди, обладнання та продуктів харчування. Тому 19,2% опитуваних почали поєднувати фітнес-тренування з іншою діяльністю.

Попри повномасштабне вторгнення, фітнес має великий попит серед українців. Людям потрібне емоційне розвантаження, яке дарують тренування. Тому для тренерів зараз є багато роботи.

Що робити далі?

З дослідження видно позитивну картину для тренерів. Особливо тих, які швидко відновили роботу, підвищили кваліфікацію та вивчили нові напрями. Адже зараз вони мають більше клієнтів і вищий дохід, ніж було до повномасштабного вторгнення. Тому ми радимо розвиватися завжди, а особливо зараз, наскільки це можливо. Це допоможе втриматись і пройти складні часи.

У майбутньому українцям знадобляться тренери, що можуть покращити фізичний і ментальний стан: реабілітувати військових, відновлювати мобільність тіла цивільних, проводити свідомі тренування для здоров’я. Тож зараз маємо можливість сформувати ставлення до фітнесу як до джерела енергії та якісного життя.

Також тренерам важливо більше уваги приділяти емоційному стану клієнтів. Підлаштовувати навантаження під рівень втоми, слідкувати за своїм настроєм, допомагати відволікатись від негативних думок завдяки новим вправам. Корисним буде відмовитися від російської музики на тренуваннях, адже для когось це може бути тригером.
«Академія Фітнесу — Україна» дякує всім, хто взяв участь у дослідженні. Ваші відповіді допоможуть адаптувати навчання до нових умов і зробити його ще більш корисним для вас. Продовжуємо працювати, щоб разом оздоровлювати націю!

Найближчий тренінг

27 - 29 Лютого Київ

ВАГІТНІСТЬ І ФІТНЕС-ТРЕНУВАННЯ (ОНЛАЙН)

Детальніше
27 - 29 Лютого Харків

ВАГІТНІСТЬ І ФІТНЕС-ТРЕНУВАННЯ (ОНЛАЙН)

Детальніше

Інші новини

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"