Яке додаткове обладнання можна використовувати в barre

Як урізноманітнити тренування, щоб зробити їх більш ефективними та цікавими для клієнтів? Розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Катерина Глушко.

Для чого в barre використовують додаткове обладнання

Barre — це мікс із кількох напрямів, де є елементи балету, йоги та пілатесу. Зазвичай обладнання тут використовується, щоб ускладнити або спростити вправи. Також додаткове оснащення допомагає:

– змінити акценти у вправах;

– концентруватися на ексцентричній фазі скорочення;

– привернути увагу нервової системи до конкретної зони;

– підказувати, як тіло розташоване в просторі, наприклад, чи рівна спина, руки або ноги.

Завдяки обладнанню тренування завжди проходять різноманітно. Це підтримує цікавість клієнтів до напряму barre, адже так їм не набридають одні й ті самі вправи.

Яке додаткове обладнання використовується в barre

Найпоширеніше оснащення:

– М’ячі для пілатесу діаметром 20-25 см, стандарт — 22 см

Ми можемо використати його, наприклад, при класичній вправі пліє на півпальцях. Ставимо м’яч під основу стопи, щоб опора була нестабільною. Таким чином ми більше залучаємо задню лінію тіла та краще відчуваємо групу м’язів, на якій фокусуємось.

– Гумова стрічка для пілатесу

Одна з її переваг — можливість відтворити тягові рухи в межах групового тренування. Завдяки їй ми можемо залучати задню сторону плеча та найширший м’яз спини. Стрічка додає великої варіативності заняттям. Її можна по-різному кріпити до станка, робити кільця, затискати ногами. Вона формує багато нових рухів, що допомагають краще відчути та пропрацювати тіло під різними кутами.

Та важливо підібрати стрічку правильно, адже для кожної вправи потрібен свій ступінь спротиву. Жорстка стрічка може зробити виконання вправи неможливим або увімкнути м’язи-компенсатори. Слабка ж може просто порватись. Але найчастіше обирають стрічку з середнім спротивом.

– Кубики для йоги

Вони можуть змінювати варіативність руху. Наприклад, додавати амплітуду в кілька сантиметрів у зворотних віджиманнях. До того ж кубики нестабільні, тож допомагають увімкнути м’язи-стабілізатори та змінити акцент у вправі.

Призначення будь-якого оснащення — допомогти клієнту краще контролювати своє тіло. Підготовленим людям воно допомагає ускладнити та урізноманітнити тренування. А новачкам спрощувати рухи, щоб залишатися в процесі групового тренування та не відставати від інших.

Правила безпеки роботи з обладнанням

Найважливіше для тренера — завчасно продумувати програму тренувань і чітко розуміти мету використання додаткового обладнання.

Кілька важливих правил:

– кріплення має бути надійним і стабільним;

– вправи та оснащення мають відповідати рівню підготовки клієнта;

– не варто вдаватись до надкреативності за рахунок технікивиконання вправ;

– слідкуйте за технікою виконання вправ.
Детальніше про вправи та ефективну роботу з додатковим оснащенням поговоримо на воркшопі «Barre. Складання комбінацій і послідовностей на прикладі роботи з гумою (гумова стрічка)». Переходьте на сайт, щоб детальніше ознайомитися з програмою.

Найближчий тренінг

10 - 13 Вересня Online

Персональний тренер тренажерного залу, модуль I (ОНЛАЙН)

Детальніше
10 - 13 Вересня Запоріжжя

Персональний тренер тренажерного залу, модуль I (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"