Аеробіка як альтернатива біговій доріжці

Кардіо тренування найефективніші для зниження ваги і розвитку витривалості. Найбільш простий вид таких занять – біг або інтенсивна ходьба. Але, якщо це занадто одноманітно для клієнта, зверніть його увагу на аеробіку. Рухи під ритмічну музику в поєднанні з танцювальними елементами точно підбадьорять і піднімуть настрій. Які аргументи привести клієнта?

В аеробіці немає занадто складних вправ і підвищеної силового навантаження, тому заняття підійдуть навіть людям без спортивної підготовки. Програма тренувань складається з кроків, які схожі на швидку ходьбу з підйомами колін вгору і захлестом.

В основній частині уроку тренер розучує нескладну комбінацію, тим самим підвищуючи пульс і включає процеси жиросжигания, а в кінці класу опрацьовує основні (і цільові для багатьох клієнтів) м’язи: сідниці і прес

Переваги аеробіки
Зробіть акцент, що перше, з чим допомагає впоратися аеробіка – це зайва вага. Під час кардіо вправ для отримання енергії організм використовує жирові клітини, завдяки чому спалюється підшкірний жир. Також за рахунок рухів руками і ногами розробляються все суглоби.

Аеробіка корисна і для внутрішніх органів:

Тренується серце – в результаті поліпшується кровообіг, до органів надходить більше корисних речовин;
Вентилюються легені – завдяки цьому організм отримує більше кисню;
Задіяні всі групи м’язів – тіло підтримується в тонусі.
Крім цього поліпшується витривалість, постава, тренується вестибулярний апарат, відчуття рівноваги і координація, знижується кров’яний тиск і налагоджується обмін речовин.

Протипоказання
Хоч заняття аеробікою не вимагають силової підготовки, а інтенсивність вправ помірна, все ж є кілька випадків, коли краще підібрати інший вид активності або розробити індивідуальну програму тренування:

 • загострення хронічних захворювань;
 • хвороби опорно-рухового апарату;
 • реабілітація після травм і хірургічних втручань (1,5-2 місяці після лікування).
  Щоб заняття аеробікою приносили тільки користь, рекомендуйте клієнтам перед початком проконсультуватися з лікарем.

Степ-аеробіка
Вона зацікавить клієнта тим, що навантаження регулюється за рахунок зміни висоти степів. На початку занять роблять розминку і базові кроки, потім поступово додаються нові елементи, руху об’єднуються в зв’язки і стилизуются під танцювальну хореографію. Вони виконуються в помірному темпі і під ритмічну музику.

Варіацій вправ настільки багато, що сформувалися навіть види степ-аеробіки:

 • базова – використовуються прості кроки і зв’язки;
  просунута – додаються складні комбінації;
 • танцювальна – з кроків складають танцювальні елементи;
  интервальная – чергуються кардіо вправи (кроки на степу) і силові вправи;
 • подвійний степ – для тренування використовують дві платформи.
  Нагадайте клієнту, що степ-аеробіка дуже енергозатратна, тому допомагає швидше позбутися від зайвої жирової маси – за 1 годину тренування спалюється до 500 ккал. Такі вправи покращують рухливість суглобів, допомагають відновити коліна після травм і навіть запобігають появі артриту і остеопорозу.

Танцювальні напрямки
Їх особливість в додаванні танцювальних елементів і складних кроків. Такі заняття особливо зацікавлять клієнтів, які люблять урізноманітнити тренування. Так як видів танцю дуже багато, то і танцювальні напрямки різні:

 • Зумба – латиноамериканський танець, який по впливу на організм дорівнює интервально-силовому фітнесу. Він також ефективний для схуднення – за 1 годину тренування витрачається до 600 ккал;
 • body ballet – з’єднує елементи класичного балету, стретчинга, пілатесу та йоги. Цей напрямок підходить навіть людям з нульовим рівнем фізичної підготовки, так як плавні рухи не травмонебезпечні для зв’язок і суглобів. Такі тренування сприяють зміцненню м’язів, зниження ваги і розвитку гнучкості;
 • belly dance – аеробіка з елементами східного танцю. Такі вправи активізують глибокі м’язи, які не задіяні під час інших тренувань, надають масажну дію на внутрішні органи і покращують кровообіг. Перевага цього напрямку ще і в тому, що навантаження на колінні суглоби під час тренування мінімальна;
 • strip dance – з’єднує танцювальні елементи модерну, джазу, класичного балету та інших напрямків. Завдяки цьому активізуються всі групи м’язів;
 • Caribbean mix – мікс елементів меренге, бачати, сальси, Кізомба і інших латиноамериканських танців;
 • dance mix – напрямок, в якому використовують елементи сучасних танців: хіп-хоп, swag, house і інші.
  Перевага танцювальних напрямків в тому, що вони підтримують м’язи в тонусі, зміцнюють поставу, позбавляють від зайвої ваги, покращують координацію і розвивають пластику. Крім фізіологічного ефекту є ще й психологічний: такі тренування знімають стрес, дратівливість і заряджають позитивними емоціями.

Зробіть акцент, що завдяки заняттям з аеробіки, степу або танців тіло клієнта буде струнким і здоровим, а бадьора музика і різноманітні рухи зроблять похід в спортзал улюбленою справою. Встояти перед такою пропозицією буде складно.

Найближчий тренінг

01 Березня Львів

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше
01 Березня Online

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"