Аеробіка як альтернатива біговій доріжці

Кардіо тренування найефективніші для зниження ваги і розвитку витривалості. Найбільш простий вид таких занять – біг або інтенсивна ходьба. Але, якщо це занадто одноманітно для клієнта, зверніть його увагу на аеробіку. Рухи під ритмічну музику в поєднанні з танцювальними елементами точно підбадьорять і піднімуть настрій. Які аргументи привести клієнта?

В аеробіці немає занадто складних вправ і підвищеної силового навантаження, тому заняття підійдуть навіть людям без спортивної підготовки. Програма тренувань складається з кроків, які схожі на швидку ходьбу з підйомами колін вгору і захлестом.

В основній частині уроку тренер розучує нескладну комбінацію, тим самим підвищуючи пульс і включає процеси жиросжигания, а в кінці класу опрацьовує основні (і цільові для багатьох клієнтів) м’язи: сідниці і прес

Переваги аеробіки
Зробіть акцент, що перше, з чим допомагає впоратися аеробіка – це зайва вага. Під час кардіо вправ для отримання енергії організм використовує жирові клітини, завдяки чому спалюється підшкірний жир. Також за рахунок рухів руками і ногами розробляються все суглоби.

Аеробіка корисна і для внутрішніх органів:

Тренується серце – в результаті поліпшується кровообіг, до органів надходить більше корисних речовин;
Вентилюються легені – завдяки цьому організм отримує більше кисню;
Задіяні всі групи м’язів – тіло підтримується в тонусі.
Крім цього поліпшується витривалість, постава, тренується вестибулярний апарат, відчуття рівноваги і координація, знижується кров’яний тиск і налагоджується обмін речовин.

Протипоказання
Хоч заняття аеробікою не вимагають силової підготовки, а інтенсивність вправ помірна, все ж є кілька випадків, коли краще підібрати інший вид активності або розробити індивідуальну програму тренування:

 • загострення хронічних захворювань;
 • хвороби опорно-рухового апарату;
 • реабілітація після травм і хірургічних втручань (1,5-2 місяці після лікування).
  Щоб заняття аеробікою приносили тільки користь, рекомендуйте клієнтам перед початком проконсультуватися з лікарем.

Степ-аеробіка
Вона зацікавить клієнта тим, що навантаження регулюється за рахунок зміни висоти степів. На початку занять роблять розминку і базові кроки, потім поступово додаються нові елементи, руху об’єднуються в зв’язки і стилизуются під танцювальну хореографію. Вони виконуються в помірному темпі і під ритмічну музику.

Варіацій вправ настільки багато, що сформувалися навіть види степ-аеробіки:

 • базова – використовуються прості кроки і зв’язки;
  просунута – додаються складні комбінації;
 • танцювальна – з кроків складають танцювальні елементи;
  интервальная – чергуються кардіо вправи (кроки на степу) і силові вправи;
 • подвійний степ – для тренування використовують дві платформи.
  Нагадайте клієнту, що степ-аеробіка дуже енергозатратна, тому допомагає швидше позбутися від зайвої жирової маси – за 1 годину тренування спалюється до 500 ккал. Такі вправи покращують рухливість суглобів, допомагають відновити коліна після травм і навіть запобігають появі артриту і остеопорозу.

Танцювальні напрямки
Їх особливість в додаванні танцювальних елементів і складних кроків. Такі заняття особливо зацікавлять клієнтів, які люблять урізноманітнити тренування. Так як видів танцю дуже багато, то і танцювальні напрямки різні:

 • Зумба – латиноамериканський танець, який по впливу на організм дорівнює интервально-силовому фітнесу. Він також ефективний для схуднення – за 1 годину тренування витрачається до 600 ккал;
 • body ballet – з’єднує елементи класичного балету, стретчинга, пілатесу та йоги. Цей напрямок підходить навіть людям з нульовим рівнем фізичної підготовки, так як плавні рухи не травмонебезпечні для зв’язок і суглобів. Такі тренування сприяють зміцненню м’язів, зниження ваги і розвитку гнучкості;
 • belly dance – аеробіка з елементами східного танцю. Такі вправи активізують глибокі м’язи, які не задіяні під час інших тренувань, надають масажну дію на внутрішні органи і покращують кровообіг. Перевага цього напрямку ще і в тому, що навантаження на колінні суглоби під час тренування мінімальна;
 • strip dance – з’єднує танцювальні елементи модерну, джазу, класичного балету та інших напрямків. Завдяки цьому активізуються всі групи м’язів;
 • Caribbean mix – мікс елементів меренге, бачати, сальси, Кізомба і інших латиноамериканських танців;
 • dance mix – напрямок, в якому використовують елементи сучасних танців: хіп-хоп, swag, house і інші.
  Перевага танцювальних напрямків в тому, що вони підтримують м’язи в тонусі, зміцнюють поставу, позбавляють від зайвої ваги, покращують координацію і розвивають пластику. Крім фізіологічного ефекту є ще й психологічний: такі тренування знімають стрес, дратівливість і заряджають позитивними емоціями.

Зробіть акцент, що завдяки заняттям з аеробіки, степу або танців тіло клієнта буде струнким і здоровим, а бадьора музика і різноманітні рухи зроблять похід в спортзал улюбленою справою. Встояти перед такою пропозицією буде складно.

Найближчий тренінг

15 - 16 Червня Київ

Реабілітаційний тренінг. Фізична активність при міжхребцевих грижах.

Детальніше
18 Червня Online

Воркшоп “Діастаз” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"