Суть і переваги методики TRX

ТРХ, петлі, функціональний тренінг – вже добре відомі поняття для представників фітнес-сфери України, але все ще викликають багато питань. Відповідає на найпопулярніші Анастасія Кайсина – викладач і методист тренінгового центру «Академія фітнесу – Україна», сертифікований фахівець в області TRX STC, TRX GSTC, TRX FORCE, TRX SPORT MEDICINE, TRX FTC і інших напрямках.

Що таке TRX? Як розшифровується?

ТРХ – це ефективні функціональні тренування з власною вагою. Основний снаряд – петлі. Петлі допомагають виконувати вправи на розвиток сили, гнучкості, витривалості та рівноваги.

Засновник TRX – Ренді Хетрік, командир підрозділу «морських котиків» армії США. Під час тривалого перебування на ізольованих базах, Хетрік і його товариші по службі повинні були підтримувати фізичну форму в належному стані в будь-яких умовах. Для вирішення даної проблеми було винайдено унікальний тренажер TRX Suspension Training. Правда, в первинному варіанті тренажер був виконаний з декількох парашутних строп, прошитих вручну на інструменті для ремонту надувних гумових човнів. Сьогодні петлі TRX – це продуманий тренажер, який створюється з спеціальних матеріалів кращими виробниками спортінвентарю.

Чим ТРХ відрізняється від звичайних тренувань в залі? основні переваги

Тренування ТРХ розвивають функціональні можливості організму, одночасно покращуючи гнучкість і баланс і стабілізуючи корпус тіла.

Основні переваги TRX Suspension Training:

тренування підходять людям з будь-яким рівнем підготовки;
можливість тренуватися в будь-якому місці;
завдяки широкому спектру можливостей модифікацій вправ і зміни навантаження ТРХ вирішує всі завдання, поставлені в тренувальному процесі;
в основі вправ TRX Suspension Training навмисне зміщення центру ваги, що активізує м’язи-стабілізатори (м’язи кора) під час виконання кожної вправи;
можливість виконувати вправи в Багатоплощинний режимі.

Що повинен знати тренер TRX? Яке навчання пройти?

Тренер, який вирішив використовувати тренувальні петлі, повинен володіти базовими знаннями анатомії і фізіології, біомеханіки, бажано мати сертифікацію за напрямками силових видів фітнесу або тренажерного залу. Є багато видів навчання, від персонального тренінгу до групового, реабілітаційний курс та інше. Кожен тренер вибирає для себе оптимальний вид навчання. І, звичайно ж, відвідує семінари для постійного професійного зростання в майбутньому.

Яких результатів дозволяє досягти ТРХ?

Основні цілі функціонального тренінгу:

підвищення рівня фізичної підготовки;
підвищення ефективності вправ;
підвищення результатів у спорті і завданнях повсякденному житті.
Силові тренування в стабільних положеннях тіла сприяють розвитку конкретної групи м’язів, але не можуть достатньою чином розвивати нейром’язову координацію, необхідну для зростання оптимальних силових показників і спортивних досягнень.

Вправи ТРХ дозволяють виконувати руху в трьох площинах, що неможливо при використанні інших тренажерів. Можна тренувати силу і стабільність на всьому діапазоні виконання вправи, в тому числі і в його крайніх відрізках, на яких часто трапляються травми. Трохи змістивши положення тіла, можна зосередити роботу на конкретній зоні тіла людини, а також обійти індивідуальні фізичні обмеження. Можна міняти рівень складності і переходити від вправи до вправи за конкретний період часу. Такий режим дозволить підвищити м’язову витривалість і поліпшити функціональний стан серцево-судинної системи.

У ТРХ використовуються комплексні многосуставние і односуглобні вправи. Зокрема, ізольовані вправи – це більш локалізовані, односуглобні руху, націлені на опрацювання конкретної групи м’язів. Вони найчастіше виконуються в одній площині руху. Можуть бути ефективними для розвитку мускулатури, але це, як правило, прості рухи, при яких розвиток нервово-м’язових зв’язків незначно.

Комплексні вправи включають всі тіло. І многосуставние, і часто багатоплощинні руху, в основі яких лежать координовані дії декількох суглобів і груп м’язів. Даний тип тренувань значно покращує координаційні здібності нервової системи, створює міцні моторні зв’язку, покращує стабілізацію і дає функціональний ріст м’язової маси.

Кому варто вибрати цю методику?

Використання ТРХ показано абсолютно всім категоріям клієнтів, включаючи всі вікові групи і людей з наявністю певних протипоказань за станом здоров’я. Ключовим фактором є професіоналізм і навички тренера.

картинки: ТРХ «Академія фітнесу – Україна», методика ТРХ «Академія фітнесу – Україна», тренер ТРХ «Академія фітнесу – Україна»

Найближчий тренінг

10 Червня Запоріжжя

Воркшоп “Дихання” (ОНЛАЙН)

Детальніше
10 Червня Київ

Воркшоп “Дихання” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"