Що робити інструкторам аквафітнесу, якщо зачинять басейни

В Україні у 6 разів менше площ басейнів, ніж передбачено нормативами. Їх мають лише 15% фітнес-клубів. Такі дані наводить дослідження ринку фітнес-послуг України від FitnessConnectUA. 

Аквафітнес не дуже розвинений в Україні через недостатнє забезпечення басейнами. І карантин тільки погіршив це становище. Восени прогнозують наступну хвилю захворюваності, тому є ризик, що фітнес-клуби знову будуть зачинені. Що робити інструкторам з аквафітнесу, щоб пережити цей період без втрати клієнтів і доходу? Порадами поділилась засновниця «Академії Фітнесу — Україна» Ганна Машовець.

Чим замінити тренування в басейні

Ви можете провести тренування із сухого плавання. Але клієнти не завжди це розуміють. Тому залучайте нових клієнтів, не лише тих, які працюють у басейні.

Також рекомендую опанувати новий напрям: тренер тренажерної зали, пілатес, групові програми, функціональний, силовий тренінг. Аквафітнес особливо добре поєднується з пілатесом для цілей реабілітації. У пілатесі працюємо з хребтом і суглобами, а у воді на них зменшується навантаження.

Найбільш придатні до умов карантину функціональний тренінг із власною вагою, пілатес, йога. Для них не потрібне спеціальне обладнання, можна легко займатися онлайн вдома. Також підходять кардіотренування, оскільки їх можна проводити навіть надворі. 

Варто опанувати й дихальні практики — вони корисні для будь-кого, й, крім того, допоможуть відновитися після COVID-19. Адже таким клієнтам не можна давати одразу велике навантаження й потрібно відновлювати функцію дихання.

Як вибрати додатковий напрям

Перший критерій — напрям має подобатись вам самим. Тоді буде легко розвиватися, поглиблювати знання й любити свою роботу. Визначте, з якими задачами клієнтів ви бажаєте працювати: реабілітація, стретчинг, функціональна підготовка, схуднення й розробка програм харчування тощо. Так ви будете знати, як правильно залучати до себе цільову аудиторію.

Другий критерій — спитайте своїх клієнтів, у якому ще напрямі вони б хотіли займатися. Або які додаткові потреби в них є чи які якості хотіли б розвивати. Так ви будете пропонувати те, що їм потрібно, й вони легше перейдуть на новий вид тренувань. 

Головне — не боятися опанувати щось нове. Адже це інвестиція в майбутнє й вона працюватиме не лише під час карантину. Ви отримаєте більше інструментів у роботі з клієнтами, станете більш універсальними й затребуваними.

Якщо басейни знову зачинять під час карантину, ви спокійно переведете клієнтів у напрям, у якому вже будете компетентні. Процес не зупиниться, просто зміниться формат. Зрозуміло, не всі люди перейдуть, адже хтось не захоче чи боятиметься. Однак ви зможете набрати нових. Як це зробити, читайте у наступному пункті.

Ще кілька порад

Готуйтесь заздалегідь. Отримайте необхідні знання раніше, починайте проводити пробні тренування. Так у випадку посилення карантину ви вже будете вільно володіти новим напрямом та без стресу проводити заняття в нових умовах.

Навчіться адаптовувати формат тренування під вимоги карантину. Дізнайтесь, як проводити заняття надворі восени чи навесні, коли тепло. А для тренувань взимку опануйте онлайн-формат.

Будьте активні в соцмережах. Це найкращий спосіб розповісти про себе новим клієнтам. Показуйте свою експертність: діліться корисною інформацією, уривками з тренувань, відгуками. Розповідайте, які конкретні задачі клієнтів ви розв’язуєте та як ви це робите. Пишіть поради, пояснюйте принципи тренувань і харчування, розвіюйте міфи, відповідайте на популярні питання тощо. Додавайте контент про всі напрями, у яких працюєте. Нехай клієнти бачать, що ви не лише інструктор з аквафітнесу, а володієте кількома техніками.

Ставайте більше універсальними, бо без цього буде складно. І головне — не бійтеся. 

В «Академії Фітнесу — Україна» ми допомагаємо тренерам підвищувати кваліфікацію та опановувати нові напрями. Щоб подивитись перелік тренінгів, переходьте до розділу «Розклад».

Найближчий тренінг

09 - 10 Серпня Запоріжжя

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, рівень 1 (ОНЛАЙН)

Детальніше
09 - 10 Серпня Львів

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, рівень 1 (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"