Різновиди аквафитнесу

Заняття аквафитнесом покращують кровотік, зміцнюють серцево-судинну систему, прискорюють метаболізм і процеси жиросжигания, а ще підходять абсолютно для будь-якого віку і рівня фізичної підготовки. Але як зробити такі тренування не тільки корисними, але ще і захоплюючими для клієнтів? Дивувати новими техніками та форматами.

Формати тренувань з аквафітнесу
Вправи в воді – це не тільки плавання. Вправи в басейні схожі на ті, що виконуються в звичайному залі, але при цьому опір для м’язів більше, а навантаження на суглоби і хребет менша. Щоб заняття були різноманітними, використовуйте такі формати:

Круговий тренінг
Це тренування «по станціях», коли чергуються кардіо, силові вправи і вправи на розвиток гнучкості. Є кілька варіантів такого заняття: вся група повторює одні й ті ж вправи за інструктором; група ділиться на кілька підгруп і виконує вправи на різних «станціях»; мікс першого і другого варіанту, коли, наприклад, інструктор проводить кардіо тренування для всієї групи, а силовий тренінг кожна підгрупа виконує окремо. Обмежень немає – все залежить від вашої фантазії та креативності.

Інтервальний тренінг
Тут чергуються висока і низька інтенсивність фізичного навантаження. Їх співвідношення залежить від рівня фізичної підготовки клієнтів. Воно змінюється від 1: 3 до 3: 1 і вимірюється в хвилинах. Для клієнтів з хронічними захворюваннями або низьким рівнем підготовки інтенсивність повинна бути близько нижнього аеробного порогу.

Аквааеробіка
Під час такого тренування в воді виконуються танцювальні рухи. Складність хореографії залежить від рівня підготовки групи, адже це не тільки фізична, а й розумова навантаження. Щоб підготувати клієнтів до основної частини тренування, розучуйте з ними частини комбінацій під час розминки.

Фітнес на глибокій воді
Ідеальний варіант для вправ з безударной навантаженням. Вони виконуються в найглибшій частині басейну, щоб клієнти не торкалися ногами дна. Такі тренування дуже інтенсивні, тому підходять людям з хорошою фізичною підготовкою. Але є і програми для реабілітації – вони ефективні за рахунок того, що на глибокій воді немає стресового впливу на тіло займається.

В такому форматі руху виконуються за принципом опозиції, щоб підтримувати баланс і контролювати тіло. А для нейтральної плавучості використовують плавзасоби, підбираючи їх під рівень підготовки і потреби групи.

Степ
Степ-платформи використовують і в аквафітнесе. Щоб вони не ковзали, ухил дна басейну повинен бути плавним. Найбільш зручна глибина води – на рівні ліктів, коли учасники піднімаються на степ, і на рівні грудної клітини, коли опускаються на дно басейну. Такий формат використовується для аеробних і силових навантажень і відмінно підходить для кругового тренінгу як одна з «станцій», особливо коли кількість платформ обмежена.

Базові кроки з переміщеннями
Застосовується для розминки і заминки або як окрема тренування. Цей формат підходить для будь-якої глибини, а хореографія проста і легка для повторення. Регулюючи інтенсивність і навантаження, ви зробите заняття ефективним для учасників з будь-яким рівнем фізичної підготовки.

Силове тренування
Розвиває силу і витривалість м’язів. Силове тренування може бути як частиною програми, так і окремим тренінгом. Для неї використовується додаткове обладнання, щоб збільшити опір м’язів до навантаження. При цьому головне – ізолювати окремі групи м’язів і контролювати всі рухи. Найкраще виконувати такі вправи в теплій воді, адже рух всього тіла обмежена.

Кікбоксинг
У воді типові для цієї техніки удари, поштовхи і блоки стають високоінтенсивними і низкоударной рухами з великим опором. Використовуйте виштовхуючу силу води і опір, щоб створювати більш ефективні тренування.

Велотренування
Велотренажери використовують як для групового, так і для індивідуального і реабілітаційного аквафитнеса. У них регулюється опір, тому вони підходять для клієнтів з різним рівнем підготовки. Крім налаштувань опір залежить від швидкості, частоти обертань і положення тіла на тренажері.

Ai Chi
Японська програма вправ і релаксації. Її основа – поєднання глибокого дихання з повільними рухами рук, ніг і тулуба, спрямованими всередину. Вони виконуються в теплій воді на глибині за рівнем грудної клітини. В таких умовах створюється гармонія, розвивається гнучкість тіла і збільшується діапазон рухів.

Пілатес, Tai Chi і йога
Ці техніки використовують для занять в басейні з теплою водою, роблячи акцент на правильному диханні, активації глибоких м’язів, що утримують хребет, правильному положенні тіла і гнучкості. Пілатес – це ударна тренування з зміцнюючими вправами і вправами на розтяжку, контролем дихання і точними, цільовими рухами. Tai Chi як вид китайських бойових мистецтв розвиває здатність зберігати баланс, координацію, спритність, гнучкість і розумову концентрацію. У йозі наголос робиться на випрямлення хребта, координацію дихання і рухів і розвиток концентрації. У теплій воді такі вправи збільшують статичну силу, адже для підтримки тіла в певній позі задіюється ізометричне скорочення м’язів.

Застосовуючи цю техніку і формати, ви зробите тренування не тільки цікавими та різноманітними. Клієнти будуть розвивати всі фізичні якості і, побачивши позитивні результати, будуть відвідувати ваші заняття знову і знову.

Найближчий тренінг

24 Вересня Online

Воркшоп “BARRE. Складання комбінацій та послідовностей на прикладі роботи з гумовою стрічкою” (ОНЛАЙН)

Детальніше
24 Вересня Запоріжжя

Воркшоп “BARRE. Складання комбінацій та послідовностей на прикладі роботи з гумовою стрічкою” (ОНЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"