Правда і міфи про кардиотренировках

Кардіотренування – це комплекс фізичних вправ, який тренує серцевий м’яз і стабілізує роботу всієї серцево-судинної системи. Кардіо приносить користь, якщо підходити до виконання вправ відповідально, стежити за пульсом і самопочуттям.

Для визначення рівня підготовленості та розробки рекомендацій по індивідуальних навантажень за частотою серцевих скорочень (ЧСС) використовуються різні модифікації формули Карвонена.

Існує два типи кардиотренировок – тривалі (неспішний біг вранці, ходьба на біговій доріжці) і високоінтенсивні (будь-яке заняття, що передбачає активну зміну вправ і засноване на аеробного навантаження). У початківців спортсменів зустрічаються різні помилки: про ефективність для схуднення зазначених типів кардіо і тренуванні на голодний шлунок. Це може привести до несприятливих для здоров’я наслідків, так що давайте розбиратися, де міфи, а де правда.

МІФИ про кардіо

Кардіо – кращий жиросжигатель
Кардионагрузки не спалюють жир, обходячи вуглеводи з глікогеном. Вчені довели, що протягом перших 20 хвилин кардиотренинга витрачаються тільки цукор і глікоген, а лише потім підшкірні запаси жиру стають «паливом».

Силові тренування для спалювання жирів не менше, а то й більш ефективні. Вони нарощують м’язову масу, яка покращує метаболізм за рахунок споживання більшої кількості енергії. Таким чином ви спалюєте більше калорій.

У відпочинку між підходами під час силового тренінгу, тіло продовжує спалювати жири, щоб забезпечити енергією фізіологічні процеси організму (травлення, дихання, серцебиття і інші), чим не може похвалитися кардиотренировка.

Збільшуючи частоту кардиотренировок, прискорюється процес схуднення
Організм досить швидко пристосовується до навантажень, тому потребує їх збільшення. Чим частіше тренуєшся, тим більше навантаження, при цьому:

  • схуднення зупиниться, тому що організм навчиться споживати свої запаси більш ефективно;
  • ви можете значно втратити в силі і витривалості;
  • це призводить до перетренованості і виснаження, втрати пружності, сили м’язів.

Після першої години кардіотреніровки об’єкт «палива» змінюється – замість жирових відкладень задіюється м’язова тканина, що провокує знищення необхідних організму амінокислот. Краще робити ставку на інтенсивність, а не тривалість тренінгу.

Кардіотренування натщесерце дозволяє втратити більше калорій
Під час тренувань на порожній шлунок, організм замість надлишків жиру буде шукати енергоресурси в крові і м’язах, що призводить до різкого падіння рівня глюкози, руйнування м’язової тканини, швидкої стомлюваності, сонливості, запаморочень і непритомності.

Для навантажень потрібна енергія. Краще з’їжте за годину-дві до тренування щось легке, але поживна.

Систематичні кардионагрузки дозволяють не обмежувати себе в харчуванні
Сама по собі фізична активність без правильного харчування і якісного сну не на багато здатна. Ідеальна форма повертається тільки на тлі взаємодії всіх цих компонентів.

Компенсуючи переїдання збільшенням тривалості кардіотреніровки, ви швидше за прийдете до перетренованості і стомлення, ніж втратите калорії.

Кардіо і силові тренування потрібно розділяти / поєднувати
Іноді розділяти кардіо і силові тренування корисно, а іноді поєднувати – ефективно. У цьому питанні немає єдиної відповіді, який підійшов би всім. Все залежить від ваших цілей, особливостей організму. Зверніться до тренера, навіть якщо ви в подальшому хочете займатися самостійно. Він складе програму тренувань, поєднуючи / розділяючи кардіо і силові навантаження або виключаючи щось з них.

ПРАВДА про кардіо

А правда в тому, що кардіо – неважко і корисно. Такі навантаження:

  • розвивають стійкість і витривалість;
  • дозволяють впізнавати себе (ви відкриєте існування деяких зон пульсу, про які навіть не здогадувалися: всього їх п’ять);
  • вчать слухати своє серце (в буквальному сенсі);
  • корисні в будь-якому віці.

Вибирайте час і вид занять на свій смак. Кожен вид кардіо має свої переваги. До таких фізичних активностей відносяться біг, аеробіка, плавання, Кроссфіт, тренування на біговій доріжці, велотренажері, степперах, еліпсоїді, стрибки на скакалці. Ви можете вибрати будь-яку з них і отримати від занять користь. Головне – робити те, до чого лежить душа.

Будьте обережні з Кардіотренінг, якщо ви перенесли травму, інсульт або інші захворювання, а організм ще не встиг відновитися.

Багато хто помилково вважає, що кардіо не можна займатися при варикозі. Насправді це корисно. Краще консультуватися з лікарем і тренером з приводу кардіонагрузок, якщо у вас міжхребетні грижі, хворі коліна, недавно перенесені операції або переломи, астма, ожиріння, гостра алергія, виразка шлунка і 12-палої кишки, загострення хронічних захворювань. Фахівці підкажуть, який вид навантажень підійде саме вам, якою має бути їхня інтенсивність і рекомендовану кількість тренувань в тиждень.

Найближчий тренінг

26 Травня Одеса

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше
26 Травня Online

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"