Wellness-тестування підвищує ефективність консультування клієнтів

Чи допоможуть норми й стандарти розробити правильні рекомендації для корекції ваги клієнта? І так, і ні. Адже люди різні, з різними вихідними даними й особливостями. Як зрозуміти й врахувати їх, щоб адаптувати програму під клієнта, розповідає методист «Академії Фітнесу — Україна» Наталя Місевра.

Чому середньостатистичних значень ваги недостатньо для досягнення цілей

Часто ці показники та їх динаміку використовують для рекомендацій щодо корекції маси тіла. Однак щоб досягти актуальної цілі для кожного клієнта, потрібно враховувати стать, вік, професію та інші фактори. І для цього необхідні числові дані про клієнта.

Що змінить wellness-тестування

Тіло складається з багатьох компонентів: м’язи, кістки, кров, внутрішні органи, жирова тканина тощо. Пропорції їхньої маси дуже варіюються. І зовнішній вигляд набагато більше залежить від процентного складу — співвідношення кількості м’язової та  жирової тканини в організмі, якщо спрощено.

Вимірюючи композиційний склад тіла, ви дізнаєтесь кількість м’язового та жирового компонентів. Так визначите, чи його маса нормальна, надлишкова або недостатня. І поставите клієнту ціль, яка буде основою плану харчування та фізичного навантаження.

Як допоможуть показники в цифрах

Перевага wellness-тестування в тому, що є кілька способів визначити композиційний склад тіла. Як на основі лише антропометричних параметрів, так і за допомогою обладнання.

При цьому не потрібно купувати дороге обладнання лише в певних виробників або клубах. Це загальнодоступні прилади, які легко опанувати. Впевнена, багато тренерів та консультантів мають їх. Або можна скористатись формулами, щоб підрахувати всі показники. З таким підходом у вас буде більше інструментів для ефективної роботи з клієнтами.

Інтерпретація результатів

Важливо не лише вимірювати, а й вміти інтерпретувати отримані результати. Серед показників композиційного складу тіла є певні взаємозв’язки. Якщо ви їх розумієте, то зможете визначити, чи отримані значення нижчі, вищі або знаходяться в середньому діапазоні норми.

Динаміка змін

Часто люди мають мету знизити або набрати вагу. Але тіло не завжди одразу адекватно реагує на зміну способу життя, режиму, харчування, тривалості й характеру тренувань. Проаналізувати таку ситуацію якраз і допоможе визначення складу тіла. Тобто за такої ж ваги зовнішній вигляд відрізнятиметься: буде інша фігура, пропорції тощо. Тому й потрібно обов’язково проводити тестування перед початком роботи з клієнтом.

Проводячи тестування при повторних замірах, ви побачите цільові зміни в складі тіла відносно загальної ваги. Так визначите, чи ефективний цілеспрямований вплив на організм, чи йдете ви з клієнтом відповідно до плану або потрібно змінити ціль процесу.

Мотивація клієнта

Тіло не одразу реагує на зміни. Буває складно за короткий період отримати видимий результат навіть за активної роботи над собою. І клієнт може розчаруватися. Однак коли він бачить навіть початковий або проміжний результат у цифрах, це підвищує мотивацію.

Як побудувати консультування так, щоб у клієнта було бажання працювати над змінами саме з вами? Дотримуйтесь такого алгоритму:

  • поділіть план на етапи, які можна виміряти, легко виконати й реально досягти;
  • проведіть повторні тестування;
  • показуйте результат у цифрах — так побудуєте довірливі відносини;
  • встановлюйте дедлайн, на його основі плануйте цикл, і так зможете гарантувати результат.

Що зрештою маєте? Після фінального тестування клієнт бачить досягнуту ціль, над якою ви з ним працювали, в цифрах. Він розуміє, що не даремно скористався вашими послугами. А це підвищує його лояльність та довіру до вас. Так ви отримаєте нових людей, які прийдуть до вас за рекомендацією, і відповідно додатковий дохід.

Wellness-тестування — це універсальний інструмент. Він може бути окремою послугою, попереднім етапом перед нутриційними консультаціями або помічником персонального тренера. Використовуючи цей метод, ви правильно поставите цілі для клієнта та покажете результат, навіть якщо його не видно зовні або на вагах.

Проводити wellness-тестування різними методами, інтерпретувати показники й пояснювати їх клієнтам ви навчитесь на воркшопі «Wellness-тестування як інструмент для супроводу клієнта». Щоб дізнатись програму й дату найближчого воркшопу, переходьте до розділу з розкладом.

Найближчий тренінг

25 - 26 Травня Київ

«Дитячий фітнес» (7-11 років)

Детальніше
25 - 26 Травня Київ

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль І / модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

Завантажте файл "Рекомендації щодо побудови тренування від експертів Академії Фітнесу"