Як пандемія вплинула на фітнес-індустрію в Україні. Результати дослідження

Які зміни в фітнес-індустрії викликала пандемія? Як карантин вплинув на діяльність і дохід тренерів? «Академії фітнесу – Україна» спільно з маркетинговою компанією Evolution провела дослідження, щоб з’ясувати це і можливо знайти рішення.

Хто брав участь в дослідженні
В опитуванні брало участь 260 осіб, 80% з них тренери. Решта – власники клубів, директора, менеджери відділу продажів і адміністратори.

Більше половини опитаних тренерів проводять групові тренування, 41,2% – функціональний тренінг і 40% – персональні тренування. Найменше в опитуванні брало участь інструкторів аквафитнеса – 4,7%, так як Україна не покрита потрібною кількістю басейнів.

Результати опитування

81,5% учасників відповіли, що карантин негативно відбився на їх діяльності. Решта відзначили позитивні зміни. Що вплинуло на це?

Клієнти і вартість послуг
У 83,1% тренерів стало менше клієнтів. Основна причина, яку вказали респонденти у відкритій формі опитування – зниження платоспроможності населення та страх відвідувати фітнес-клуб. Більше клієнтів з’явилося у тих, хто:

  • підвищив кваліфікацію;
  • освоїв новий напрямок;
  • проводив онлайн-тренування.
    65,5% тренерів залишили вартість послуг такої ж, 19,9% знизили, а 14,6% збільшили. Однак більшість тих, хто підвищив ціну, відзначили зменшення кількості клієнтів і свого доходу. Дохід збільшився тільки у тренерів, які:
  • проводили онлайн-тренування;
  • вдосконалювали свої навички в різних сферах;
  • навчалися нових напрямків.
    В результаті у 89,3% працівників фітнес-індустрії дохід за час карантину зменшився.

Онлайн-формат тренувань
Тільки 22% тренерів проводили онлайн-тренування до карантину. Під час карантину це число збільшилося в 3 рази. У 12,3% з них дохід не тільки не зменшився, а й збільшився.

При цьому для 94% є різниця між онлайн- і офлайн-тренуваннями. Частина опитаних відзначили, що і клієнти не готові до онлайн-формату. До того ж, не всі обладнання можна перенести додому. З іншого боку, люди також бояться йти на тренування в зал. Основна причина, яку називали респонденти – поширення паніки в ЗМІ і з боку уряду. Залишимо питання відкритим, чому МОЗ випустило ролик проти фітнес-залів, а не залучає людей в активний спосіб життя для підвищення імунітету.

Кваліфікація і напрямки
3,1% опитаних пішли з фітнесу за час карантину. Стільки ж прийшли, 26,8% почали поєднувати роботу тренером з іншою професією, а для інших сфера фітнесу залишилася основною.

64,8% учасників розвивали особисті та професійні навички під час карантину. При цьому у 12,2% збільшився дохід і у 18,9% стало більше клієнтів. З тих, хто відзначив позитивний вплив карантину на їх діяльність, 75% використовували цей час як можливість набути нових знань.

41,1% тренерів продовжили працювати в своєму напрямі, і майже стільки ж освоїли один, два або більше додаткових напрямків. Заробіток збільшився у 12,5% тренерів, які освоїли нові напрямки. З тих, хто відзначив позитивний вплив карантину на їх діяльність, 60,4% освоїли хоча б один новий напрям.

Висновки
У кожному питанні був варіант відповіді, який з великим відривом випереджав інші. Це означає, що у більшості тренерів ситуація схожа:

карантин дуже негативно позначився на їх діяльності;
дохід знизився, так як вартість послуг залишилася такою ж, а кількість клієнтів зменшилася;
почали проводити онлайн-тренування, хоча раніше цього не робили, і різниця відчутна;
канули з фітнесу;
меншу кількість тренувань використовували, щоб отримати нові знання та освоїти нові напрямки.
Незважаючи на зменшення доходу, карантин позитивно вплинув на саморозвиток тренерів. Вони вийшли за рамки комфорту, почали робити те, чого ніколи б не зробили в звичайних умовах. Почали проводити онлайн-тренування, пауерліфтери освоювати пілатес, а ті, хто працював тільки з тренажерами, навчатися роботі з петлями TRX, гирями, гантелями, гумовими амортизаторами і іншим переносним обладнанням. Ці навички допоможуть їм не тільки зараз, але і в майбутньому, коли ситуація стабілізується.

Що робити далі?
Дослідження показало, що тренери, у яких збільшився дохід і кількість клієнтів, вдосконалювали свої навички. Трохи менше проводили онлайн-тренування та освоювали інші напрямки. З іншого боку, з усіх, хто це робив, дохід збільшився у 12% тренерів. Нові навички та знання – можливість не втратити заробіток навіть у важкі часи. Але результат буде, якщо їх застосовувати і адаптувати до нових умов.

Це особливо актуально для інструкторів аквафитнеса: аквааеробіки, дитячого і грудничкового плавання. Вони залежать від роботи басейнів, тому їм необхідно освоювати нові напрямки, брати участь в заходах, вести сторінки в соціальних мережах і вчитися знаходити там клієнтів. Так вони матимуть заробіток, навіть коли фітнес-клуби закриті.

Карантин показав, що не все залежить від тренера. Багато клієнтів скоротили витрати на тренування, бояться йти в спортзал і не хочуть тренуватися онлайн. Але в силах тренера прищепити людям звичку займатися фітнесом і свідомо ставитися до здоров’я. Тоді тренування стануть системними і будуть постійною потребою клієнтів.

Також тренерам потрібно звернути увагу на сервіс і турботу про своїх клієнтів. З початком карантину у багатьох людей пропала мотивація щось робити, з’явилася апатія через невпевненість в майбутньому. В інтересах і силах тренерів допомогти їм подолати цей психологічний фактор. Адже фізичні навантаження підвищують активність, мотивацію і бажання працювати.

«Академія фітнесу – Україна» дякує всім, хто брав участь в дослідженні. Ваші відповіді допоможуть адаптувати навчання до нових умов і зробити його ще більш корисним для вас.

Найближчий тренінг

25 - 26 Травня Київ

«Дитячий фітнес» (7-11 років)

Детальніше
25 - 26 Травня Київ

Функціональний тренінг з підвісними петлями: TRX, CoreViper, модуль І / модуль ІІ (ОНЛАЙН/ОФЛАЙН)

Детальніше

чек-лист, тренажерный зал, фитнес, методика, тренинг, фитнес-клуб, Заминка структура